امروز: سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 March 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت آموزش و پرورش : 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خبرداد:

راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان غربی، فریدون سید مصطفوی در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان با بیان اینکه برآوردها بیانگر باسوادی 93 درصدی مردم استان است، گفت : هم اکنون با توجه به سرشماری های انجام شده درصد کلی باسوادی استان رو به رشد نهاده و با رشد 3.2 درصدی به 82 درصددر گروه سنی 6 سال به بالا رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصريح کرد: با مبنا قرار دادن تعداد افراد بیسواد مطابق سرشماری سال 90 و فعالیت های انجام گرفته در طی پنج سال گذشته تعداد بیسوادان در پایان سال گذشته 127 هزار و 235 نفر بود.

وي افزود: با بررسی های انجام شده نرخ باسوادی استان هم اکنون در گروه سنی 10 تا 49 سال استان 90.74 درصد و در گروه سنی بالای 6 سال 82 درصد است.

سید مصطفوی گفت: در سال گذشته حدود 42 هزار و 600 نفر تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند که در قالب دوره های مختلف و طرح های مختلف نسبت به باسواد شدن این افراد اقدام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: عوامل موفقیت استان‌ در مقابله با بی‌سوادی، جلوگیری از رجعت به بی‌سوادی، جلوگیری از ریزش تحصیلی و تلاش برای انسداد بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در آذربایجان غربی اظهار کرد: در دولت یازدهم این طرح دوباره بعد از هشت سال احیا شد و دولت نیز از آن حمایت مالی می‌کند.

سید مصطفوی با بیان اینکه در مراکز یادگیری علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن به علاقه‌مندان، مهارت‌های زندگی، شغلی و شهروندی آموزش داده می شود، بیان کرد: آذربایجان‌غربی در زمینه تعداد مرکز در قالب این طرح رتبه دوم کشوری را دارد.+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
مرکز تماس سامانه ملی سفر به شماره ۰۹۶۲۹ برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به مسافران راه اندازی شد رئیس پلیس راهور ناجا: توجه نکردن به جلو و خواب آلودگی مهمترین عوامل تصادف هاست هواشناسی در برخی مناطق خراسان های رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و هرمزگان باران و وزش باد پیش بینی کرد بارش در ارتفاعات شرق و شمال شرق به صورت برف خواهد بود در جنوب شرق وزش شدید باد و گردوخاک پدیده غالب است فرماندار کهگیلویه: تاکنون خسارت جانی از زمین لرزه ۴/۹ ریشتری دهدشت گزارش نشده است زمین لرزه دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد سبب ترک خوردن دیوار تعدادی از خانه‌ها در شهر سوق شده است با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش و ...) irinn_channel@
سرخط خبرها: