امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - 20 July 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۹ تیر ۱۳۹۷

راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت آموزش و پرورش : 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خبرداد:

راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در استان خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان غربی، فریدون سید مصطفوی در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان با بیان اینکه برآوردها بیانگر باسوادی 93 درصدی مردم استان است، گفت : هم اکنون با توجه به سرشماری های انجام شده درصد کلی باسوادی استان رو به رشد نهاده و با رشد 3.2 درصدی به 82 درصددر گروه سنی 6 سال به بالا رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصريح کرد: با مبنا قرار دادن تعداد افراد بیسواد مطابق سرشماری سال 90 و فعالیت های انجام گرفته در طی پنج سال گذشته تعداد بیسوادان در پایان سال گذشته 127 هزار و 235 نفر بود.

وي افزود: با بررسی های انجام شده نرخ باسوادی استان هم اکنون در گروه سنی 10 تا 49 سال استان 90.74 درصد و در گروه سنی بالای 6 سال 82 درصد است.

سید مصطفوی گفت: در سال گذشته حدود 42 هزار و 600 نفر تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند که در قالب دوره های مختلف و طرح های مختلف نسبت به باسواد شدن این افراد اقدام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: عوامل موفقیت استان‌ در مقابله با بی‌سوادی، جلوگیری از رجعت به بی‌سوادی، جلوگیری از ریزش تحصیلی و تلاش برای انسداد بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در آذربایجان غربی اظهار کرد: در دولت یازدهم این طرح دوباره بعد از هشت سال احیا شد و دولت نیز از آن حمایت مالی می‌کند.

سید مصطفوی با بیان اینکه در مراکز یادگیری علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن به علاقه‌مندان، مهارت‌های زندگی، شغلی و شهروندی آموزش داده می شود، بیان کرد: آذربایجان‌غربی در زمینه تعداد مرکز در قالب این طرح رتبه دوم کشوری را دارد.+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
وزارت بازرگانی چین: باوجود تحریم های آمریکا، پکن به تجارت با ایران ادامه می دهد بلومبرگ: توان عربستان برای افزایش تولید نفت و جلوگیری از کمبود عرضه در بازارهای جهانی مورد تردید است دولت انگلیس در پی کاهش ۱۷ درصدی منابع آبی، طرح محدودیت مصرف آب در شمال غرب این کشور را به اجرا گذاشت سازمان هواشناسی انگلیس از ثبت طولانی‌ مدت‌ترین گرمای هوا در ۴۰ سال اخیر در این کشور خبر داد دولت روسیه به منظور حل مشکل کاهش جمعیت شرایط اخذ تابعیت را تسهیل کرد خشکسالی و گرمای شدید در روزهای اخیر موجب ­ده ها مورد آتش سوزي در مناطق جنگلي سوئد شده است مقامات سوئد دستور تخلیه ساکنان مناطق پرخطر را صادر کرده اند شمار تلفات سیل در شمال غرب چین به ۱۲ تن رسید محققان اسکاتلندی یک ربات داروساز ساخته اند که می تواند از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی دقیق واکنش‌های ترکیبات شیمیایی استفاده کند
سرخط خبرها: