امروز: سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 March 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

دستاوردهاي ورزش كارگري در دولت تدبير و اميد / ايجاد بيش از 10000 تشكل ورزشي كارگري مردم نهاد / كسب 64 مدال در بازيهاي جهاني كارگري لتوني 2017

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از  وزارت تعاون 

یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، تامین، حفظ و صیانت از سلامت جسمی و روحی آحاد جامعه کاروتلاش و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مرتبط با این حوزه بوده است. فدراسیون ورزشهای کارگری در گزارشی اجمالی به دستاوردهای این حوزه پرداخته است .

در این گزارش آمده است : 

دولت تدبیر و امید تلاش کرده است رویکرد نوینی را در سیاست‌های رفاهی کشور  اتخاذ نماید به نحوی که   بر اساس برنامه بخش سلامت کشور، با ایجاد ساز و کارهای لازم در راستای تحقق یکی از آرمان‌های انقلاب گامی اساسی بردارد. 

بر هین اساس  برنامه تحول در بخش سلامت، بخشی از سیاست رفاهی یکپارچه و منسجم این دولت است و سایر بخش‌های آن به تدریج محقق خواهد شد. در این راستا اتخاذ سیاست یکپارچه و منسجم ،  راهبردی است که  سرلوحه برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است و بویژه در حوزه سلامت، همواره ورزش و فعالیت بدنی نقش بسزایی را به خود اختصاص داده و در برنامه ریزی‌ها و سیاست‌های وزارت متبوع مهم و اساسی تلقی گردیده است. 

از سوی دیگر، یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، تأمین، حفظ و صیانت از سلامت جسمی و روحی آحاد جامعه کاروتلاش  و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مرتبط با این حوزه بوده است که با تحقق آن زمینه افزایش بهره وری و رضایت جامعه مخاطب را فراهم ساخته است. در سال 1394 سند راهبردی ورزش وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی (تکرا) با چشم انداز «جامعه کار و تلاش 1404 جامعه ای است سالم، فعال، با نشاط و با بهره وری بالا»به تصویب رسید و فعالیت ها جهت دستیابی به سبک زندگی فعال و تحقق 150 دقیقه فعالیت بدنی مناسب هفتگی و 10000 قدم پیاده روی روزانه در دستور کار قرار گرفت. 

در این راستا فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران در دوره وزارت  دکتر ربیعی  فعال گردید و با استفاده از ظرفیت های تشکل های ورزشی مردم نهاد 31 هیئت ورزشی استانی، 32 انجمن ورزشی کشوری در رشته های مختلف و انجمن های ورزشی کارگری استانها زیرساخت های تشکل و ایجاد بیش از 10000 تشکل ورزشی کارگری مردم نهاد را فراهم نمود. 

از سوی دیگر به منظور توسعه و ترویج ورزش سلامت محور، ضمن احیاء ماده 154 قانون کار و تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده گام های مهمی جهت توسعه ورزش کارگری برداشته شده است.همچنین طراحی صدها رویداد ورزشی کارگری توسط هیئت ها و انجمن های ورزشی استانی کارگری، برگزاری مسابقات قهرمانی کارگران کشور در رشته های مختلف و همچنین حضور ورزشکاران کارگر در عرصه های بین المللی از شاخصه های مهم پیشرفت در 4 سال گذشته بوده است. به طوریکه ورزشکاران کارگر در نخستین دوره حضور خود در مسابقات جهانی کارگری موفق به کسب 33 مدال رنگارنگ در بازیهای جهانی ایتالیا 2015 و کسب 64 مدال رنگارنگ در بازیهای جهانی کارگری لتونی 2017 شدند. علاوه بر این ورزش بازنشستگان و سالمندی نیز در دستور کار فدراسیون قرار گرفت و بر اساس گزارش انجمن ورزش بازنشستگی این فدراسیون بیش از 10000 نفر بازنشسته در فعالیت های ورزشی سالمندی در سال 1395 حضور یافتند. 

 + 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
مرکز تماس سامانه ملی سفر به شماره ۰۹۶۲۹ برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به مسافران راه اندازی شد رئیس پلیس راهور ناجا: توجه نکردن به جلو و خواب آلودگی مهمترین عوامل تصادف هاست هواشناسی در برخی مناطق خراسان های رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و هرمزگان باران و وزش باد پیش بینی کرد بارش در ارتفاعات شرق و شمال شرق به صورت برف خواهد بود در جنوب شرق وزش شدید باد و گردوخاک پدیده غالب است فرماندار کهگیلویه: تاکنون خسارت جانی از زمین لرزه ۴/۹ ریشتری دهدشت گزارش نشده است زمین لرزه دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد سبب ترک خوردن دیوار تعدادی از خانه‌ها در شهر سوق شده است با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش و ...) irinn_channel@
سرخط خبرها: