امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - 20 July 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۹ تیر ۱۳۹۷

دستاوردهاي ورزش كارگري در دولت تدبير و اميد / ايجاد بيش از 10000 تشكل ورزشي كارگري مردم نهاد / كسب 64 مدال در بازيهاي جهاني كارگري لتوني 2017

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از  وزارت تعاون 

یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، تامین، حفظ و صیانت از سلامت جسمی و روحی آحاد جامعه کاروتلاش و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مرتبط با این حوزه بوده است. فدراسیون ورزشهای کارگری در گزارشی اجمالی به دستاوردهای این حوزه پرداخته است .

در این گزارش آمده است : 

دولت تدبیر و امید تلاش کرده است رویکرد نوینی را در سیاست‌های رفاهی کشور  اتخاذ نماید به نحوی که   بر اساس برنامه بخش سلامت کشور، با ایجاد ساز و کارهای لازم در راستای تحقق یکی از آرمان‌های انقلاب گامی اساسی بردارد. 

بر هین اساس  برنامه تحول در بخش سلامت، بخشی از سیاست رفاهی یکپارچه و منسجم این دولت است و سایر بخش‌های آن به تدریج محقق خواهد شد. در این راستا اتخاذ سیاست یکپارچه و منسجم ،  راهبردی است که  سرلوحه برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است و بویژه در حوزه سلامت، همواره ورزش و فعالیت بدنی نقش بسزایی را به خود اختصاص داده و در برنامه ریزی‌ها و سیاست‌های وزارت متبوع مهم و اساسی تلقی گردیده است. 

از سوی دیگر، یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، تأمین، حفظ و صیانت از سلامت جسمی و روحی آحاد جامعه کاروتلاش  و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مرتبط با این حوزه بوده است که با تحقق آن زمینه افزایش بهره وری و رضایت جامعه مخاطب را فراهم ساخته است. در سال 1394 سند راهبردی ورزش وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی (تکرا) با چشم انداز «جامعه کار و تلاش 1404 جامعه ای است سالم، فعال، با نشاط و با بهره وری بالا»به تصویب رسید و فعالیت ها جهت دستیابی به سبک زندگی فعال و تحقق 150 دقیقه فعالیت بدنی مناسب هفتگی و 10000 قدم پیاده روی روزانه در دستور کار قرار گرفت. 

در این راستا فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران در دوره وزارت  دکتر ربیعی  فعال گردید و با استفاده از ظرفیت های تشکل های ورزشی مردم نهاد 31 هیئت ورزشی استانی، 32 انجمن ورزشی کشوری در رشته های مختلف و انجمن های ورزشی کارگری استانها زیرساخت های تشکل و ایجاد بیش از 10000 تشکل ورزشی کارگری مردم نهاد را فراهم نمود. 

از سوی دیگر به منظور توسعه و ترویج ورزش سلامت محور، ضمن احیاء ماده 154 قانون کار و تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده گام های مهمی جهت توسعه ورزش کارگری برداشته شده است.همچنین طراحی صدها رویداد ورزشی کارگری توسط هیئت ها و انجمن های ورزشی استانی کارگری، برگزاری مسابقات قهرمانی کارگران کشور در رشته های مختلف و همچنین حضور ورزشکاران کارگر در عرصه های بین المللی از شاخصه های مهم پیشرفت در 4 سال گذشته بوده است. به طوریکه ورزشکاران کارگر در نخستین دوره حضور خود در مسابقات جهانی کارگری موفق به کسب 33 مدال رنگارنگ در بازیهای جهانی ایتالیا 2015 و کسب 64 مدال رنگارنگ در بازیهای جهانی کارگری لتونی 2017 شدند. علاوه بر این ورزش بازنشستگان و سالمندی نیز در دستور کار فدراسیون قرار گرفت و بر اساس گزارش انجمن ورزش بازنشستگی این فدراسیون بیش از 10000 نفر بازنشسته در فعالیت های ورزشی سالمندی در سال 1395 حضور یافتند. 

 + 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
وزارت بازرگانی چین: باوجود تحریم های آمریکا، پکن به تجارت با ایران ادامه می دهد بلومبرگ: توان عربستان برای افزایش تولید نفت و جلوگیری از کمبود عرضه در بازارهای جهانی مورد تردید است دولت انگلیس در پی کاهش ۱۷ درصدی منابع آبی، طرح محدودیت مصرف آب در شمال غرب این کشور را به اجرا گذاشت سازمان هواشناسی انگلیس از ثبت طولانی‌ مدت‌ترین گرمای هوا در ۴۰ سال اخیر در این کشور خبر داد دولت روسیه به منظور حل مشکل کاهش جمعیت شرایط اخذ تابعیت را تسهیل کرد خشکسالی و گرمای شدید در روزهای اخیر موجب ­ده ها مورد آتش سوزي در مناطق جنگلي سوئد شده است مقامات سوئد دستور تخلیه ساکنان مناطق پرخطر را صادر کرده اند شمار تلفات سیل در شمال غرب چین به ۱۲ تن رسید محققان اسکاتلندی یک ربات داروساز ساخته اند که می تواند از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی دقیق واکنش‌های ترکیبات شیمیایی استفاده کند
سرخط خبرها: