امروز: شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - 23 February 2018
آخرین به روز رسانی : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶

لوان جاگاریان: روسیه برای اجرای تفاهم ‌نامه برداشتن روادید گردشگری با ایران آمادگی دارد

پایگاه خبرخوان اِلیم (Elim.ir)
سفیر روسیه در تهران گفت: آمادگی لازم به منظور برداشتن روادید گردشگری در طرف روسی وجود دارد و برای اجرایی شدن تفاهم نامه بین 2 کشور، منتظر اعلام آمادگی طرف ایرانی هستیم.

به گزارش اِلیم نقل از انتخاب : به نقل از ایرنا، لوان جاگاریان عصر شنبه در جمع مدیران استان کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به روابط مطلوب بین ایران و کشور روسیه همکاری تنگاتنگی به منظور صدور روادید در بخش های مختلف وجود داشته و دارد.


وی در این دیدار که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، افزود: امروز ایرانیان به راحتی می توانند با مراجعه به سفارت روسیه یا کنسولگری های این کشور در ایران روادید لازم برای سفر به روسیه را اخذ کنند.


سفیر روسیه در تهران گفت: در سفرآقای روحانی به مسکو مقرر شد که صرفا گردشگران با توجه به شرایط ویژه گردشگری بدون نیاز به روادید سفرهای خود را انجام دهند، اما این تفاهم تاکنون عملی نشده است.


جاگاریان اضافه کرد: طرف روسی به منظور اجرای این تفاهم نامه آمادگی های لازم را ایجاد کرده و برای اجرای آن منتظر ایجاد آمادگی در طرف ایرانی است.


وی با بیان اینکه ایران و روسیه همکاری های مطلوبی در زمینه های سیاسی، اقتصادی و نظامی دارند، گفت: امیدواریم این روابط بیش از پیش تقویت شود.


سفیر روسیه در تهران در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: هدف از سفر این هیات پنج نفره به کرمانشاه آشنا شدن با توانمندی های این استان و معرفی ظرفیت های اقتصادی روسیه به منظور ایجاد تبادلات اقتصادی است.


جاگاریان تاکید کرد: روسیه و ایران به صورت مشترک زیرفشارهای ایلات متحده هستند و این موضوع ما را وادار می کند که همکاری های بیشتری با هم داشته باشیم.


سفیر روسیه فردا قرار است در اتاق بازرگانی کرمانشاه نشستی با بخش حصوصی استان کرمانشاه داشته باشد.

 

 

 

 

منبع خبر (انتخاب) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/359772
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
سرخط خبرها: