امروز: شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - 24 February 2018
آخرین به روز رسانی : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶

شوراي فرهنگ عمومي استان به آسيب هاي اجتماعي اولويت دار ورود كند

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی :

مجید خدابخش در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: در سال‌های اخیر ۲۰  آسیب اجتماعی توسط مسئولان عالی سه قوه شناسایی و جمع‌بندی شده است که رهبر معظم انقلاب از بین این آسیب‌ها، پنج آسیب را به عنوان آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار مشخص کرده‌اند.

وی افزود: تاکنون جلسات متعددی در حضور رهبر انقلاب تشکیل شده و ایشان، مسئولان کشور را به تلاش برای کنترل و کاهش این پنج آسیب اجتماعی شامل اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، فساد و فحشا و مناطق بحرانی و حاد، موظف کرده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آسیب‌های مورد اشاره، گرچه ماهیت اجتماعی دارند اما راه‌حل ابتدایی آنها، فرهنگی است، گفت: خوشبختانه اطلاعات پایه و اقدامات لازم در خصوص این آسیب‌ها موجود است و اخیراً نیز طرح تشکیل سازمان امور اجتماعی زیر نظر وزارت کشور ارائه شده است.

وی تأکید کرد: بر اساس بیانات رهبر انقلاب، مسئولان باید این احساس را داشته باشند که افراد مبتلا به آسیب‌های اجتماعی، فرزندان خود آنها هستند و با این دیدگاه در جهت کاهش آسیب‌ها حرکت کنند.

خدابخش با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی، مرجع رسیدگی به مسائل کلان فرهنگی است، گفت: این شورا باید در کنار دستور کار عادی خود، به بحث آسیب‌های اجتماعی نیز ورود کرده و از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، علما و روحانیون، رسانه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در این زمینه استفاده کند.

بنابر این گزارش، در ادامه این جلسه هر یک از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان از جمله مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی، مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری و مدیرکل کمیته امداد استان به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای مصوبات شورا پرداختند.

گفتنی است، در ادامه این نشست گزارش کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای سیاست‌گذاری تبریز 2018 از سوی استوارآذر مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی ارایه شد.+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
سرخط خبرها: