امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - 22 July 2018
آخرین به روز رسانی : ۳۱ تیر ۱۳۹۷

پوستر پانزدهمين نمايشگاه كتاب تبريز رونمايي شد

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی :

"محمد محمدپور" در آیین رونمایی از پوستر پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، کتاب را محور  فرهنگ عنوان کرد که رسالت ارتقای دانش و آگاهی و علم را با خود به همراه دارد.

وی افزود: علیرغم گسترش فن‌آوریهای نوین اطلاعاتی و ارتباطی، کتاب همچنان  به عنوان جدی ­ترین و معتبرترین منبع اطلاعاتی و دانایی و آگاهی مطرح است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه کتاب تقویت کننده هویت اجتماعی، هویت ملی و عامل جلوگیری از گسست فرهنگی است، اظهار کرد: مطالعه کتاب و آگاهی عموم به گسترش نشاط اجتماعی کمک می کند.

وی با تأکید بر اینکه کتاب سهم مؤثری در سبد خانوار باید داشته باشد ابراز داشت: نمایشگاه کتاب قدم بزرگی در این مسیر است تا میانگین مطالعه استان را ارتقا دهیم.

محمدپور تاکید کرد: در جریان توسعه انتظار داریم آگاهی های عمومی گسترش یابد و آحاد مردم از دورترین نقاط کشور به نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز دسترسی داشته باشند و همچنین تعاملات و تبادلات بین فرهنگها صورت بگیرد و تولید کالاهای فرهنگی و مصرف آن در کشور گسترش پیدا کند.

وی افزود: توجه به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال " نامگذاری شده است ، برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب نیز با محوریت و تحقق این شعار از جمله ، تولید داخلی و تاکید بر مصرف  تولیدات داخلی  ،کارآفرینی ومعرفی ظرفیت های استانی  همچنین تبریز ٢٠١٨ و معرفی قابلیت های استان آذربایجان شرقی و تبریز،اجرا خواهد شد.

براساس این گزارش پانزدهمین  نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با همکاری موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ، طی روزهای ٢ تا ٧ آبان ماه ٩٦ در محل نمایشگاههای بین المللی تبریز برگزار خواهد شد .+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
سخنان مهم رئیس جمهور درباره توطئه های ضدایرانی آمریکا و شرایط کشور سخنرانی رئیس جمهور در جمع سفیران ایران ساعت ۲۱:۳۰ ـ از شبکه خبر پخش می شود
سرخط خبرها: