امروز: شنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 October 2017
آخرین به روز رسانی : هم اکنون

23 سال از سقوط هواپیما در کوه های کرکس اصفهان گذشت علت سقوط همچنان نامعلوم

پایگاه خبرخوان اِلیم (Elim.ir)
23 سال از سقوط هواپیما در کوه‌های کرکس اصفهان گذشت/ علت سقوط، همچنان نامعلوم
 
هواپیمای فوکر 28 شرکت هواپیمایی آسمان به شماره ثبت EP-PAV در ساعت 22:50 چهارشنبه 20 مهرماه 1373 با شماره پرواز 746 از اصفهان به مقصد مهرآباد پرواز کرد.

ولی دقایقی بعد ارتباط آن با برج مراقبت پرواز قطع شد و سازمان هواپیمایی کشوری روز بعد اعلام کرد که هواپیما برفراز ارتفاعات کرکس اصفهان سقوط کرده و 66 سرنشین آن کشته شده اند.

پس از اين واقعه، تيم بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري و تيم هلندى بررسي سانحه (كشور سازنده هواپيما) تحقيقات خود را آغاز كردند و ابتدا سكان افقي به عنوان اولين مظنون اين سانحه، مورد توجه قرار گرفت.

بررسی هاى اوليه نشان از نقص فني و اصطلاحاً failed شدن و در نهايت قفل شدن سكان افقي داشت كه باعث پايين آمدن دماغه هواپيما به سمت زمين شد و تلاش خلبانها براي بالاكشيدن هواپيما بي نتيجه ماند و هواپيما با كوههاي كركس برخورد كرد و متلاشي شد.

اما اينكه چرا قطعه ای از اين هواپیما، اينگونه مقدمات يك سانحه دردناك را فراهم آورد، نياز به بررسی و تخصص بيشتری داشت و به همين دليل از BEA فرانسه كمك خواسته شد اما هر سه تيم بررسي كننده به دليل اينكه لاشه هواپيما كاملا از بين رفته بود و جعبه هاي سياه به شدت آسيب ديده بودند، به بن بست رسيده و همچنان معماي اين سانحه حل نشده باقي ماند.

 

 

 

 

منبع خبر (انتخاب) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/370261
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

درهمایش روز ملی صادرات از صادرکنندگان نمونه با اهدای تندیس قدردانی شد معاون اول رئیس جمهور: پس از برجام فضای بین المللی برای کار با ایران بسیار مثبت است جهانگیری درهمایش روز ملی صادرات: فعال شدن دیپلماسی اقتصادی از مهم ترین سیاست های دولت دوازدهم است وزیرصنعت: ارزش صادرات غیرنفتی به ۱۰ کشور عمده و هدف ۳۵/۸ میلیارد دلار است شریعتمداری: حجم صادرات در شش ماه گذشته حدود ۴۵ میلیارد دلار بود وزیر صنعت: ۹۵ درصد واحدهای تولیدی در کشور صادرات گرا نیستند شریعتمداری: نوسازی صنعتی باید در دستور کار قرار گیرد رئیس اتاق بازرگانی ایران: میانگین ارزش هر تن صادرات کشور۳۴۱ دلار و کالاهای وارداتی هزار و ۳۰۸ دلار است رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: درآمد حاصل از ورود گردشگر با ظرفیت های کشور متناسب نیست مونسان(با اشاره به نقش صنایع دستی در صادرات): مهم ترین چالش در صادرات صنایع دستی بالا بودن هزینه تمام شده و فقدان مشوق های صادراتی و برندسازی است مدیرعامل بانک توسعه صادرات : ۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد از صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان متقاضی اعطا می شود بررسی آمارهای اشتغال و ... با حضور رئیس مرکزآمار و نمایندگانی از مجلس ۲۲:۱۵ ، تیتر امشب ، شبکه خبر
سرخط خبرها: