امروز: پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 14 December 2017
آخرین به روز رسانی : ۱ دقیقه قبل

23 سال از سقوط هواپیما در کوه های کرکس اصفهان گذشت علت سقوط همچنان نامعلوم

پایگاه خبرخوان اِلیم (Elim.ir)
23 سال از سقوط هواپیما در کوه‌های کرکس اصفهان گذشت/ علت سقوط، همچنان نامعلوم
 
هواپیمای فوکر 28 شرکت هواپیمایی آسمان به شماره ثبت EP-PAV در ساعت 22:50 چهارشنبه 20 مهرماه 1373 با شماره پرواز 746 از اصفهان به مقصد مهرآباد پرواز کرد.

ولی دقایقی بعد ارتباط آن با برج مراقبت پرواز قطع شد و سازمان هواپیمایی کشوری روز بعد اعلام کرد که هواپیما برفراز ارتفاعات کرکس اصفهان سقوط کرده و 66 سرنشین آن کشته شده اند.

پس از اين واقعه، تيم بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري و تيم هلندى بررسي سانحه (كشور سازنده هواپيما) تحقيقات خود را آغاز كردند و ابتدا سكان افقي به عنوان اولين مظنون اين سانحه، مورد توجه قرار گرفت.

بررسی هاى اوليه نشان از نقص فني و اصطلاحاً failed شدن و در نهايت قفل شدن سكان افقي داشت كه باعث پايين آمدن دماغه هواپيما به سمت زمين شد و تلاش خلبانها براي بالاكشيدن هواپيما بي نتيجه ماند و هواپيما با كوههاي كركس برخورد كرد و متلاشي شد.

اما اينكه چرا قطعه ای از اين هواپیما، اينگونه مقدمات يك سانحه دردناك را فراهم آورد، نياز به بررسی و تخصص بيشتری داشت و به همين دليل از BEA فرانسه كمك خواسته شد اما هر سه تيم بررسي كننده به دليل اينكه لاشه هواپيما كاملا از بين رفته بود و جعبه هاي سياه به شدت آسيب ديده بودند، به بن بست رسيده و همچنان معماي اين سانحه حل نشده باقي ماند.

 

 

 

 

منبع خبر (انتخاب) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/370261
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش: irinn_channel@
سرخط خبرها: