امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 December 2017
آخرین به روز رسانی : ۱ دقیقه قبل

روشهای خواباندن نوزاد خیلی سخته

خواباندن نوزاد قطعا یکی از سخت ترین کار هایی است که پدر و مادر باید انجام بدهند؛ بسیاری از والدین از این موضوع شکایت می کنند که نوزاد ما نیمه های شب بیدار می شود و بی تابی می کند.

الگوی خواب نوزاد من چیست؟
نوزادان تازه متولد شده خیلی می خوابند. در هفته های اول نوزاد در ۲۴ ساعت ۱۸ ساعت می خوابد. اما نوزاد از یک تا سه ساعت بیشتر نمی توانند پشت سر هم بخوابند. در واقع در ابتدا شب ها نمی توانید راحت بخوابید.
چرخه خواب کودک شما بسیار کمتر از شماست. او بیشتر زمان در حالت خواب (REM) است که خوابی سبک و منظم است. این برای تغییراتی که در مغز اتفاق می افتد ضروری است.
هنگامی که نوزاد بین هفته ۶ تا ۸ است در طول روز کمتر و در طول شب بیشتر می خوابد. اما او برای شیر خوردن در طول شب بیدار می شود.

ممکن است نوزاد در اوایل هفته هشتم در طول شب بخوابد. نوزادان مختلف متفاوت هستند و احتمال دارد چند ماه اول خواب شما به هم بریزد.

 

چگونه می توان خواب خوب را بین تولد و سه ماهگی نوزاد تشویق کنم؟
کودک شما می تواند از شش هفتگی به بعد از خواب خوب بهره مند شود. این نقطه ای است که او در حال پیشرفت ریتم های روزانه طبیعی خود است، که این فرایندی است که به تنظیم چرخه خواب او می پردازد. برای شش هفته اول تا هشت هفته کودک شما احتمالا قادر خواهد بود بیش از دو ساعت در یک زمان بیدار بماند. اگر بیشتر طول بکشد نوزاد خسته می شود. در طول سه ماه اول علائم خواب آلودگی نوزاد خود را یاد بگیرید، این علائم عبارتند از:
مراقبت از نوزاد خواباندن نوزاد الگوی خواب نوزاد اصلاح الگوی خواب نوزاد
– مالیدن چشمها
– دست زدن به گوش خود
– دایره های تیره زیر چشمان نوزاد
– ناله و گریه
– به فضای خالی خیره شدن
– چرت زدن و کشیدن خود
– از دست دادن علاقه به افراد و اسباب بازی های خود
– آرام بودن
– او همچنین می تواند صورتش را از اشخاص برگرداند یا صورتش را به سینه شما بچسباند.
– اگر این نشانه های خواب آلودگی را مشاهده کردید، کودک را پایین بگذارید تا بخوابد. نگران نباشید، به زودی می توانید ریتم و الگوهای روزانه کودکتان را تشخیص دهید و نشانه های آمادگی او را برای خوابیدن متوجه شوید.
– هنگامی که نوزاد دو هفته است می توانید تفاوت بین شب و روز را به او نشان دهید.

در روز، زمانی که او هشیار است:
– هنگامی که از خواب بیدار می شود، لباس های او را عوض کنید تا او را درک کنید که شروع یک روز جدید است.
– تا آنجا که می توانید بازی کنید، صحبت کنید و با او ارتباط برقرار کنید.
– تغذیه های روزانه اجتماعی را ایجاد کنید. در هنگام تغذیه با او حرف بزنید و برایش آواز بخوانید.
– خانه و اتاق را روشن نگه دارید.
– اجازه دهید صداهایی روزمره مانند رادیو یا ماشین لباسشویی را بشنود.
– اگر در طول شیرخوردن خسته می شود، او را به آرامی بیدار کنید.

در شب:
– لباس خواب تن نوزاد کنید تا به او نشان دهید پایان روز است.
– در هنگام شیردهی با او حرف نزنید.
– چراغ ها و صداها را کم نگهدارید
– همه این ها باید انجام شود تا به نوزاد بفهماند شب شروع شده است.
– به کودک این شانش را بدهید که خود به خود به خواب رود
– هنگامی که نوزاد سه ماه است، می تواند خود به خود به خواب رود. البته این بدان معنا نیست که او حتما خواهد خوابید! برای تشویق نوزاد به خواب، او را زمانی که خواب آلود است، در رختخواب قرار دهید. می توانید تا زمانی که نوزاد بیدار است در کنارش بمانید. اما هر زمانی در شب که بیدار شد آماده باشید.

 

 

 

 

منبع این مطلب ( سایت نی نی بان ) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://niniban.com/fa/news/155254/روشهای-خواباندن-نوزاد-خیلی-سخته
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

" محسن بختیار" و "علیرضا ایزدی" به ۲ نشان طلای رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های پاراآسیایی دست یافتند مسابقات پاراآسیایی جوانان؛ امارات: "علیرضا غوری" و "مهرداد نجفی" ۲ نشان طلای دوی ۱۰۰ متر را کسب کردند مسابقات پاراآسیایی جوانان؛ امارات ( شنای نابینایان): در۱۰۰متر کرال "مسعود محمودی" نشان نقره و "ابراهیم عمرانی" نشان برنز گرفتند مسابقات پاراآسیایی جوانان؛ امارات (شنای معلولان): در۵۰ متر آزاد (نوجوانان) "ایلیا کاظمیه" و "سینا ضیغمی‌نژاد" نشان نقره گرفتند "محمد کریم‌زاده" در (شنای معلولان) به نشان برنز ۵۰ متر آزاد (نوجوانان) دست یافت مسابقات پاراآسیایی جوانان؛ امارات (شنای معلولان): "عرفان اسماعیلی" در ۱۰۰متر آزاد (جوانان) نشان نقره کسب کرد بازی های پاراآسیایی امارات: تیم گلبال پسران ایران با نتیجه ۹ ـ ۳ مقابل ژاپن پیروز شد تیم گلبال بانوان ایران در ادامه بازی های پاراآسیایی امارات ۷ ـ ۲ تایلند را شکست داد دیدار معوقه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال: « پرسپولیس ۲ ـ صنعت نفت آبادان ۰ » هفته دوازدهم لیگ برتر بسکتبال: « شهرداری تبریز ۱۰۱ ـ پالایش نفت آبادان ۹۰ » ؛ « پتروشیمی بندر امام ۸۶ ـ رعد پدافند هوایی خوزستان ۵۶» ؛ « یس آل گرگان ۶۹ ـ نیروی زمینی تهران ۶۲ » ؛ « دانشگاه آزاد اسلامی ۶۳ ـ شهرداری گرگان ۶۰ »
سرخط خبرها: