امروز: دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 March 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

اهمیت درک سلامت جنسی

درک سلامت جنسی
تعریف سلامت جنسی، کار دشواری است، زیرا هر فرهنگ، زیر فرهنگ و فرد دارای معیارهای مختلفی از سلامت جنسی است. ما معتقدیم  که سلامت جنسی باید بیش از پیشگیری از بیماری یا بارداری ناخواسته برای هر شخص تعریف شود .  
در اینجا تعریف  ما از سلامت جنسی این است: 
 سلامت جنسی توانایی پذیرش و لذت بردن از رابطه جنسی ما در طول زندگی  است. زیر این بخش مهمی از سلامت جسمی و عاطفی هر فردی را تشکیل میدهد
 داشتن رابطه جنسی سالم به این معنی است:  
 درک اینکه احساس جنسی یک قسمت بزرگی از زندگی است که  شامل واکنش ما  از رفتار جنسی است. 
 شناخت و احترام به حقوق جنسی چه در مردها و چه در بانوان  
 داشتن اطلاعات مربوط به سلامت جنسی، آموزش و مراقبت نسل آینده برای داشتن زندگی بهتر
 تلاش برای جلوگیری از حاملگی های ناخواسته که در این  صورت نیاز به مراقبت و درمان است
 توانایی قدرت جنسی برای  لذت بردن از رابطه جنسی، رضایت و صمیمیت دو طرف . 
 توانایی برقراری ارتباط در مورد سلامت جنسی با دیگران از جمله شرکای جنسی و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی.
تعریف عبارت سلامت جنسی
عبارت "سلامت جنسی" شامل طیف وسیعی از سلامت عمومی و مسائل بالینی مربوط به پیشگیری از عفونت های قابل انتقال  از راه جنسی است. در حقیقت ، مفهوم سلامت جنسی به نظر من نسبت به همه جنبه های پیشگیری از عفونت های مربوط به سیستم تناسلی است.
با این حال،  بحث درباره سلامت جنسی به جزئیات روزمره کار ما تاثیر گذاشته است. رابطه جنسی هنوز در درجه اول به عنوان مجموعه ای از عوامل خطرناک برای انتقال بیماری های عفونی  است که ما با بالا بردن اطلاعات خود در زمینه های سلامت جنسی میتوانیم  در برابر آن دفاع کنیم. من متقاعد شده ام که این دیدگاه در رابطه جنسی و جنسیت به عنوان "خطر" مشکلی را در ارتباط با عفونت های قابل انتقال از راه جنسی دارد و  باعث عدم تحمل سمی جامعه در تنوع جنسی می شود. چشم انداز سلامت جنسی مفهوم خطرات شخصی و اپیدمیولوژیک جنسیت را در بر می گیرد.

 "سلامت جنسی وضعیتی است که در رابطه با جنسیت وضعیت جسمی، احساسی، روانی و اجتماعی بوده ؛ صرفا عدم وجود بیماری، اختلال یا ضعف نیست. سلامت جنسی نیاز به یک رویکرد مثبت و محترمانه نسبت به رابطه جنسی و روابط جنسی دارد ، برای دستیابی به سلامت جنسی و حفظ آن، حقوق جنسی همه افراد باید مورد احترام، محافظت و برآورده شود.  "
در این تعریف به خصوص در شناخت ویژگی های پیچیده جسمی، احساسی، روانی و اجتماعی سلامت جنسی و تأکید بر سلامت جنسی در حقوق جهانی جنسی، باید مورد توجه قرار بگیردر.
 اما ، این جمله برای خیلی از والدین غیر قابل درک است
رابطه جنسی لذت بخش و امن
یک دیدگاه ابتدایی از اینکه سلامت جنسی در زندگی روزمره مردم چگونه عمل میکند، نیست. 
بنابراین، شاید بتوانم خودم را در مورد تعریف درست سلامت جنسی روشن کنم. و سلامت جنسی به دور از خیلی رفتارهای غیر اخلاقی مانند : مجبور نکردن ؛  خشونت نداشتن در رابطه . اما من فکر می کنم که سلامت جنسی در نهایت نیازمند به داشتن اخلاق جنسی است . اگر ما از اخلاق جنسی برخورد دار باشیم ،میتوانیم اجبار، تبعیض و خشونت را در رابطه های جنسی کنار بگذاریم  
 + 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
۴۵ گروه تجاری آمریکا در نامه ای به ترامپ درباره پیامدهای وضع تعرفه بر چین هشدار دادند ولیعهد رژیم سعودی(در گفتگو با شبکه سی بی اس آمریکا): از بازداشت شاهزادگان بیش از صد میلیارد دلار به دست آوردیم هواپیماهای سعودی ۱۰ بار حجه یمن را بمباران کردند ­دیوان عالی بنگلادش با آزادی به قید وثیقه "خالده ضیا" رئیس حزب مخالف این کشور مخالفت کرد خالده ضیا تاکنون سه بار نخست وزیر بنگلادش بوده و به علت فساد به پنج سال زندان محکوم شده است بر اثر طوفان در ماداگاسکار ۱۷ تن جان باختند با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش و ...) irinn_channel@
سرخط خبرها: