امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 July 2018
آخرین به روز رسانی : ۰۱ مرداد ۱۳۹۷
ارگاسم در زنان

انواع ارگاسم در زنان را بهتر بشناسید

ارگاسم در زنـان یـک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی میتواند سرمنشا مشکلات فراوانی باشد

 

اوج لذت جنسی یا اُرگاسم، حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که در اثر تحریک جنسی به دست می‌آید

 

زنان چگونه می توانند به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسند؟

 

واضح است که مردان سریع تر و آسان تر از زنان به اوج لذت جنسی می رسند. درعوض بدن زنان در رابطه جنسی توانایی تجربه انواع ارگاسم را با شدت و احساسات مختلف دارد.

 

 

ارگاسم کلیتورال

هنگامیکه در رابطه جنسی 8000 بافت عصبی کلیتوریس با تحریک 15000 بافت عصبی لگنی همراه می شود زن ارگاسم شدیدی تجربه می کند. اگر قبل از شروع رابطه جنسی، کلیتوریس به اندازه کافی تحریک شود رسیدن زن به ارگاسم کلیتورال دور از انتظار نخواهد بود.

 

ارگاسم واژینال:

تنها 25 درصد از زنان تنها با دخول به ارگاسم می رسند. دلیل اینست که زنانی که فاصله کمتری بین کلیتوریس و مجرای ادراری دارند توانایی رسیدن به ارگاسم بیشتری دارند چراکه بهنگام داشتن رابطه جنسی بطور غیرمستقیم تحریک می شود. برای باقی 75 درصد زنان رسیدن به ارگاسم واژینال کمی مشکل می باشد.

 

ارگاسم نقطه جی

نقطه جی در سال 1950 از طرف دکتر ارنست گرافنبرگ معرفی شد. این نقطه حساس پشت دیواره داخلی واژن و مابین استخوان شرمگاهی و گردنه رحمی قرار دارد. ارگاسم نقطه جی در بیشتر موارد شدت زیادی داشته و معمولا انزال از نوع جهشی است.

 

ارگاسم نقطه A

این نوع ارگاسم با تحریک نقطه A که به عمق 7 الی 10 سانتیمتر واقع در دیواره جلویی واژن قرار دارد، انجام می گیرد.

 

ارگاسم عمیق ترین نقطه

این نوع ارگاسم با تحریک عمیق ترین نقطه واقع در دیواره پشتی واژن انجام می گیرد که قبل از گردنه رحمی قرار دارد.

 

ارگاسم نقطه U

این نوع ارگاسم با تحریک محلی که شامل بافت انعطاف پذیریست که دارای تعداد زیادی اعصاب می باشد و دقیقا بالای مجرای ادراری است اتفاق می افتد .

 

ارگاسم نوک پستان ها

برخی از زنان با تحریک نوک سینه ها و نقاط اطراف آن قادرند به مرحله ارگاسم برسند. اگر زمان کافی برای تحریک این اندام زنانه صرف شود هورمونی بنام اکسی‌توسین ترشح می شود که زمینه رسیدن به ارگاسم را در زنان فراهم می کند.

 

ارگاسم اورال

برخی از زنان با برقرار کردن رابطه اورال می توانند به مرحله ارگاسم برسند. شاید باورش کمی مشکل باشد ولی برخی از زنان زبان و دهان حساسی داشته و با بوسیدن و رابطه اورال، هورمون ها برانگیخته شده و در نهایت به ارگاسم می انجامد.

 

ارگاسم آنال

این نوع رابطه جنسی شاید برای هر کسی مناسب نباشد. اما نحوه عملکرد آن شبیه ارگاسم واژینال است. دلیل ارگاسم آنال، تجمع تعداد فراوان اعصاب در این قسمت می باشد. درصورتیکه زوجین تمایل به انجام رابطه آنال داشته باشند می توانند از ژل های روان کننده استفاده کنند.

 

کاری از گروه اطلاع رسانی اِلیم ( خبرخوانی متفاوت )+ 1
مخالفم - 1
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
­وزیر ارتباطات: پیگیری ها برای وارد شدن صد هزار گوشی توقیف شده به بازار تلفن همراه ادامه دارد آذری جهرمی: نظارت بیشتری باید در خصوص احتکار گوشی های تلفن همراه صورت پذیرد وزیر ارتباطات: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰ درصد گوشی های تلفن همراه وارد شده به کشور هنوز در سیستم مخابراتی کشور فعال نشده اند معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: دولت لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها را مجدداً به مجلس می‌فرستد امیری: تفکیک وزارتخانه های«صنعت و معدن» و «مسکن و شهرسازی» برای دولت بسیار مهم است رئیس انجمن گردشگری سلامت: ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت مراکز درمانی به گردشگری سلامت اختصاص می‌یابد جهانگیری: هر گردشگر سلامت سه برابر یک گردشگر عادی ارزآوری دارد خط تولید کولر اسپلیت در شهر صنعتی رشت راه اندازی شد مجتمع آبگینه در منطقه ۹ تهران ثبت ملی شد ­سخنگوی وزارت بهداشت از توزیع ۲۰ هزار واحد داروی ۵ گرمی و هزار و ۲۲۰ واحد داروی ۲ و نیم گرمی هپاتیت در تیر امسال خبر داد حریرچی: مواد اولیه ۷ شرکت تولیدکننده داروی فشارخون «والزارتان» احتمال عارضه را داشت که تولیدشان متوقف و دستور جمع‌آوری آنها از بازار صادر شد
سرخط خبرها: