امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 17 January 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۷ دی ۱۳۹۶

علل طاسی و سفيدي مو شناسایی شده است.

دکتر لي و همكارانش متوجه شدند وقتی که سلول های بنیادی به سمت پایه فولیکول های مو حرکت می کنند، پروتئینی به نام KROX20 -  در سلول های پوستی فعال می شود که ساقه(شفت)مو به نام سلول هاي پیش ساز مو را تشكيل مي دهد. محققان دریافتند که هنگامی که KROX20 فعال می شود، سلولهای پیش ساز موSCFتوليد می کنند که برای رنگي شدن مو بسیار مهم است.

به گزارش گروه سلامت خبرخوان اِلیـــــم

 

قدم بزرگی که می‌تواند به درمان ریزش مو و سفیدی مو در انسان‌ها منجر شود.

طبق تحقیقات انجام شده  در زمينه بیماری هاي  ژنتیکی ناياب ،ممكن است راه حل هايي جهت درمان سفيدي و طاسي مو ارائه شود.
محققان مکانیسم هایی را مطرح کرده اند که سفيدي مو و طاسی را  ترويج می کنند.مطالعات دکتر لي و همکارانش برای بررسی اختلالی به نام نورفيبروماتوز حالت ژنتيکی است که تومورها در آن بر روي اعصاب رشد مي كنند.


 


هدف از این مطالعه کشف مکانیزم های رشد تومور در NF1 بود. در عوض، محققان فرآیندهای مربوط به ریزش و سفید شدن مو را شناسایی کردند که می تواند منجر به درمان های جدید شود. محققان اخیرا یافته های خود را در مجله ژن ها گزارش دادند. به گفته انجمن آمریکایی ريزش مو، حدود دو سوم از مردان در ایالات متحده در سن ٣٥ سالگي دچار ریزش موخواهند شد  و٤٠  درصد از زنان ريزش مو را تجربه خواهند كرد. تحقيقات انجام شده در سال 2012 نشان می دهد که حدود 6 تا 23 درصد از بزرگسالان در سراسر جهان می توانند حداقل 50 درصد سفيدي مو در سن 50 سالگی داشته باشند. همکارانش معتقدند که کشفيات آنها می تواند راه هاي جديد جهتدرمان سفيدي و طاسی پيش رو بگذارد.یافته ها ممکن است منجر به درمان موضعی شود. تيم مطالعه با استناد به تحقيقات قبلي، مشخص کردند كه فولیکول های مو حاوی سلول های بنیادی هستند که نقش توليد مو را ایفا می کنند و يك پروتئین به نام عامل سلول های بنیادی( SCF) در رنگ آمیزی مو نقش دارد.

دکتر لي و همكارانش متوجه شدند وقتی که سلول های بنیادی به سمت پایه فولیکول های مو حرکت می کنند، پروتئینی به نام KROX20 -  در سلول های پوستی فعال می شود که ساقه(شفت)مو به نام سلول هاي پیش ساز مو را تشكيل مي دهد. محققان دریافتند که هنگامی که KROX20 فعال می شود، سلولهای پیش ساز موSCFتوليد می کنند که برای رنگي شدن مو بسیار مهم است.

در موش هایی با سلول های پوستی که دارای KROX20 و SCF بودند، محققان دریافتند که سلول های پوست با سلول های ملانوسیتی ارتباط برقرار می کنند تا رنگدانه مو ایجاد کنند. سلول های ملانوسیتی  ملانین توليد مي كنند،رنگدانه ای است  که رنگ پوست، مو و چشم را رنگ می کند. محققان هنگامی که  SCF را در موش حذف کردند،فهميدند كه در موش موهای خاکستری رشد می کند و این موها با افزايش سن  رو به سفیدي ميرود. هنگامی که سلول های تولید کننده KROX20حذف شدند،موش ها هیچ رشد مویی نداشتند. محققان می گویند که یافته های آنها نشان می دهد که ناهنجاری های KROX20 و SCF نقش مهمی در ریزش و سفید شدن مو دارند، هرچند مطالعات انسان ها جهت تأیید نتایج آنها ضروری است. با این حال، دکتر ل و همکارانش معتقدند که یافته های آنها وعده اي برای توسعه درمان های جدید برای طاسی و سفيدي مو است. با استناد به اين موضوع، ما امیدواریم که در آينده یک ترکیب موضعی ایجاد کنیم یا  ژن لازم را به فولیکولهای مو تحویل دهیم تا این مشکلات زیبایی را اصلاح کنیم. "+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

نیروهای یمنی پایگاه نظامیان سعودی در گذرگاه مرزی الخضرا را با موشک هدف قرار دادند یونیسف: ۸۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه رنج می برند آمریکا ۶۵ میلیون دلار یعنی حدود نیمی از کمک های خود به آژانس کار و امداد ملل متحد مرتبط با آوارگان فلسطيني را تعليق کرد شرکت کنندگان در کنفرانس ونکوور با موضوع کره شمالی، درباره اعمال تحریم های فراتر از قطعنامه های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ توافق کردند وزیر خارجه آمریکا: هماهنگی میان متحدان آمریکا در اعمال فشار حداکثری بر کره شمالی ادامه خواهد یافت تیلرسون: چین و روسیه باید تحریم ها علیه کره شمالی را کاملاً اجرا کنند رئیس جمهور آمریکا بر حل موضوع کره شمالی از طریق فشار شدید دیپلماتیک و تهدید نظامی تاکید کرد پکن از محدودیت هایی که آمریکا در زمینه سرمایه گذاری برای چین ایجاد می کند انتقاد کرد خبرگزاری فرانسه: سیاست های ضدمهاجرتی ترامپ منجر به تضعیف اقتصاد آمریکا خواهد شد دو حزب اصلی جدایی طلب کاتالونیا درباره حمایت از نامزدی"کارلوس پوژدمون" برای ریاست منطقه کاتالونیا توافق کردند " پوژدمون" رئیس سابق منطقه کاتالونیا از جانب دولت اسپانیا تحت پیگرد است و در بلژیک به سر می برد
سرخط خبرها: