امروز: شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - 24 February 2018
آخرین به روز رسانی : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶

حذف آزمون ها را در شهر تهران با جديت پيگيري خواهيم كرد

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت آموزش و پرورش : 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان و نمونه دولتی از امسال حذف خواهد شد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عباسعلی باقری در مصاحبه با اصحاب رسانه و خبرگزاری صدا و سیما، گفت: با حذف این آزمون‌ پايه هفتم این مدارس از امسال پذیرش دانش آموز نخواهند داشت و برگزاری هرگونه آزمون ورودی در مدارس ابتدایی برای ورود به دبیرستان‌های دوره اول متوسطه تیزهوشان و نمونه دولتی ممنوع خواهد بود .

وی افزود: طبق این تصمیم ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از پایه هفتم حذف و این ورودی به اين گونه مدارس، پس از دوره عمومي و از پایه دهم و دوره دوم متوسطه خواهد بود .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به حذف آزمون های ورودی مدارس خاص که توسط وزیر آموزش وپرورش و شورای عالی آموزش وپرورش اعلام شده، اظهار داشت : این امر یکی از برنامه های بسیار موثر در آموزش وپرورش تلقی می شود و ما نیز در شهر تهران این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران  هم چنین درباره حذف آزمون در دوره ابتدایی اظهار کرد: دانش آموزان ابتدایی باوجود آزمون‌های متعددی که وجود داشت دچار صدمه می‌شدند صرفاً تلاش آن‌ها معطوف به تست‌زنی و اموري از اين قبيل بود.

وی افزود: استعدادهای دیگر دانش آموزان به‌جز مهارت تست‌زنی در سایه آزمون‌های متعدد نادیده گرفته می‌شد که حذف آزمون در دوره ابتدایی به کاهش این مشکل کمک می‌کند.

باقری افزود: حذف فضای رقابتی از مدارس ابتدایی و كيفي تر شدن آموزش ها از جمله مزایای اجرای این طرح مي باشد و دانش آموزان لذت يادگيري را بيشتر خواهند چشيد.+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
سرخط خبرها: