امروز: پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - 15 August 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

حذف آزمون ها را در شهر تهران با جديت پيگيري خواهيم كرد

به گزارش پایگاه خبرخوان اِلیم نقل از وزارت آموزش و پرورش : 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان و نمونه دولتی از امسال حذف خواهد شد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عباسعلی باقری در مصاحبه با اصحاب رسانه و خبرگزاری صدا و سیما، گفت: با حذف این آزمون‌ پايه هفتم این مدارس از امسال پذیرش دانش آموز نخواهند داشت و برگزاری هرگونه آزمون ورودی در مدارس ابتدایی برای ورود به دبیرستان‌های دوره اول متوسطه تیزهوشان و نمونه دولتی ممنوع خواهد بود .

وی افزود: طبق این تصمیم ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از پایه هفتم حذف و این ورودی به اين گونه مدارس، پس از دوره عمومي و از پایه دهم و دوره دوم متوسطه خواهد بود .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به حذف آزمون های ورودی مدارس خاص که توسط وزیر آموزش وپرورش و شورای عالی آموزش وپرورش اعلام شده، اظهار داشت : این امر یکی از برنامه های بسیار موثر در آموزش وپرورش تلقی می شود و ما نیز در شهر تهران این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران  هم چنین درباره حذف آزمون در دوره ابتدایی اظهار کرد: دانش آموزان ابتدایی باوجود آزمون‌های متعددی که وجود داشت دچار صدمه می‌شدند صرفاً تلاش آن‌ها معطوف به تست‌زنی و اموري از اين قبيل بود.

وی افزود: استعدادهای دیگر دانش آموزان به‌جز مهارت تست‌زنی در سایه آزمون‌های متعدد نادیده گرفته می‌شد که حذف آزمون در دوره ابتدایی به کاهش این مشکل کمک می‌کند.

باقری افزود: حذف فضای رقابتی از مدارس ابتدایی و كيفي تر شدن آموزش ها از جمله مزایای اجرای این طرح مي باشد و دانش آموزان لذت يادگيري را بيشتر خواهند چشيد.+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
رئيس جمهور در ديدار احمد محمدي از جانبازان افتخارآفرين دوران دفاع مقدس، از رشادت های جانبازان انقلاب اسلامي تجلیل کرد رئیس‌ جمهور با مادر و اعضای خانواده شهیدان محمود، احمد و علیرضا گرگ‌پور دیدار کرد روحاني:ايثارگران و خانواده بزرگ آنان کاربسيار بزرگي در راه شرف، انقلاب و اسلام انجام دادند و اگر فداکاري آنان نبود، دشمنان کشورمان را نابود مي‌کردند رئيس جمهور با حضور در منزل سرلشگر خلبان غلامرضا يزد آزاده و جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس، در فضايي صميمي با او ديدار و از رشادت‌ها و ايثار وي تجليل کرد رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه: تعمیر بیش از ۵۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده به پایان رسیده است سمفونی «پیروزی» در آستانه سالروز ورود آزادگان به کشور در تالار وحدت اجرا شد
سرخط خبرها: