امروز: شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - 26 May 2018
آخرین به روز رسانی : ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

در اتفاقی نادر همه اعضای کابینه پیشین گواتمالا بازداشت شدند

پایگاه خبرخوان اِلیم (Elim.ir)

دادستانی گواتمالا اعلام کرد که رییس جمهور پیشین گواتمالا و تقریبا تمام افراد حاضر در کابینه او از جمله رییس کنونی آکسفام که پیشتر وزیر دارایی گواتمالا بوده به اتهام فساد بازداشت شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلوارو کولوم که در سال‌های 2008 تا 2012 رییس جمهور گواتمالا بوده است، آخرین رییس جمهور این کشور است که با روند قضایی مواجه شده است. وی به تازگی از سوی سازمان کشورهای قاره آمریکا به عنوان نماینده هندوراس برای کمک به حل اختلافات درباره انتخابات در این کشور تعیین شده بود.

کولوم ابراز امیدواری کرد که عدالت در این پرونده اجرا شود.

خوآن فراسیسکو سندوال، دادستان ویژه گواتمالا اعلام کرد که کولوم روز سه شنبه بازداشت شده است. او گفت: وی یکی از متهمان فروش سوال برانگیز اتوبوس‌های عمومی است. این افراد به اتهام فساد و اختلاس بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در میان بازداشت شدگان، وزرای پیشین کشور، دارایی، دفاع، اقتصاد، آموزش، کار، محیط زیست، بهداشت و فرهنگ و انرژی و معدن گواتمالا نیز حضور دارند. برهمین اساس آلبرتو فوئنتس نایت، وزیر پیشین دارایی گواتمالا که در حال حاضر رییس آکسفام بوده نیز بازداشت شده است.

آکسفام یکی از معتبرترین خیریه‌های بین‌المللی در جهان است که در بسیاری از کشورها فعالیت می‌کند. آکسفام در بیانیه‌ای اعلام کرد: این بنیاد خیریه اطلاعی درباره اتهامات وارده علیه فوئنتس ندارد.

به نوشته این بیانیه، با این حال فوئنتس این قول را داده است که با تیم تحقیقات همکاری کامل داشته باشد.

این پرونده فساد درباره یک شرکت اتوبوس رانی عمومی به نام "ترنس سوربانو" است. دولت امتیاز 25 سال اتوبوس‌های جاده‌ای گواتمالا سیتی، پایتخت گواتمالا را به مزایده گذاشت که پس از آن شرکت های برنده در این مزایده از پرداخت مالیات معاف شدند.

 

 

 

 

منبع خبر (انتخاب) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/393526
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
رئيس جمهور:تعامل سازنده با دنيا،آرامش اقتصادي و ياري قشرهای ضعيف؛از اهداف دولت و در راستاي مديريت نظام اسلامي است روحاني در ديدار جمعي از علما و روحانيون : دولت براي اداره جامعه و عدالت اجتماعي به قشرهای ضعيف توجه ويژه داشته و دارد رئيس جمهور: زندگي در دنياي امروز بدون ارتباطات مشکل و غيرممکن است ، در برابر خواست دنيا تسليم بودن نيز صحيح نيست روحاني: امروز تلاش ما بر اين اصل استوار است که اگر توانستيم حقوق‌مان را با ماندن در برجام احصاء کنيم ، در اين معاهده بمانيم رئیس جمهور: غنی‌سازی امروز ما با رأی همان سازمان ملل است که آمریکا نیز به آن رأی داده و کاملاً قانونی است روحانی : امروز بیشتر کشورها، معتقدند و می‌گویند که راه ایران درست بوده و این آمریکاست که اشتباه کرده است رئیس جمهور دردیدار شهردارتهران بر بازسازی بافت های فرسوده ونوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد رئیس جمهور قانون مصوب مجلس درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان حداقلی بگیر را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد ­­­بانک مرکزی نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت‌ را ۹/۱ درصد اعلام کرد خانواده‌هايي که قرآن مستعمل دارند مي‌توانند به نمايشگاه قرآن مراجعه و با تحويل قرآن مستعمل قرآن نو دريافت کنند
سرخط خبرها: