امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 18 February 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

در اتفاقی نادر همه اعضای کابینه پیشین گواتمالا بازداشت شدند

پایگاه خبرخوان اِلیم (Elim.ir)

دادستانی گواتمالا اعلام کرد که رییس جمهور پیشین گواتمالا و تقریبا تمام افراد حاضر در کابینه او از جمله رییس کنونی آکسفام که پیشتر وزیر دارایی گواتمالا بوده به اتهام فساد بازداشت شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلوارو کولوم که در سال‌های 2008 تا 2012 رییس جمهور گواتمالا بوده است، آخرین رییس جمهور این کشور است که با روند قضایی مواجه شده است. وی به تازگی از سوی سازمان کشورهای قاره آمریکا به عنوان نماینده هندوراس برای کمک به حل اختلافات درباره انتخابات در این کشور تعیین شده بود.

کولوم ابراز امیدواری کرد که عدالت در این پرونده اجرا شود.

خوآن فراسیسکو سندوال، دادستان ویژه گواتمالا اعلام کرد که کولوم روز سه شنبه بازداشت شده است. او گفت: وی یکی از متهمان فروش سوال برانگیز اتوبوس‌های عمومی است. این افراد به اتهام فساد و اختلاس بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در میان بازداشت شدگان، وزرای پیشین کشور، دارایی، دفاع، اقتصاد، آموزش، کار، محیط زیست، بهداشت و فرهنگ و انرژی و معدن گواتمالا نیز حضور دارند. برهمین اساس آلبرتو فوئنتس نایت، وزیر پیشین دارایی گواتمالا که در حال حاضر رییس آکسفام بوده نیز بازداشت شده است.

آکسفام یکی از معتبرترین خیریه‌های بین‌المللی در جهان است که در بسیاری از کشورها فعالیت می‌کند. آکسفام در بیانیه‌ای اعلام کرد: این بنیاد خیریه اطلاعی درباره اتهامات وارده علیه فوئنتس ندارد.

به نوشته این بیانیه، با این حال فوئنتس این قول را داده است که با تیم تحقیقات همکاری کامل داشته باشد.

این پرونده فساد درباره یک شرکت اتوبوس رانی عمومی به نام "ترنس سوربانو" است. دولت امتیاز 25 سال اتوبوس‌های جاده‌ای گواتمالا سیتی، پایتخت گواتمالا را به مزایده گذاشت که پس از آن شرکت های برنده در این مزایده از پرداخت مالیات معاف شدند.

 

 

 

 

منبع خبر (انتخاب) است و پایگاه خبرخوان اِلیم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/393526
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
سرخط خبرها: