امروز: دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 18 June 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ترکیه شمار پناهجویان سوری در این کشور را بیش از 3.5 میلیون نفر اعلام کرد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بر اساس ادعا و داده های اعلام شده توسط این مرکز، ترکیه در حال حاضر به تنهایی میزبان بیش از نیمی از پناهجویان سوری است.
این مرکز همچنین اعلام کرد که ترکیه تاکنون برای ارائه خدمات به پناهجویان 30 میلیارد و 285 میلیون دلار هزینه کرده و به حدود 31 میلیون و 450 هزار نفر از آنها خدمات پزشکی ارائه کرده است.
بنا به اعلام این مرجع، ترکیه از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان 'کشور میزبان بیشترین تعداد پناهجو در جهان' و از سوی صندوق کودکان ملل متحد نیز 'کشور میزبان بیشترین تعداد کودکان پناهجو در جهان' معرفی شده است.
خبرگزاری آناتولی ترکیه همچنین مدعی شد که بیش از 500 هزار نفر به علت جنگ در سوریه که از سال 2011 آغاز شده است، جان خود را از دست داده و بیش از پنج میلیون شهروند این کشور نیز مجبور به ترک کشور خود شده اند و علاوه بر این حدود هفت میلیون تبعه سوری نیز در داخل کشور خود آواره شده اند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

 

 

 

منبع خبر (خبرگزاری ایرنا) است و پایگاه خبرخوان اِلیـــــم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره50005959439 پیامک بفرمایید.


+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82832472/
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
پيروزي ايوان دوک در انتخابات رياست جمهوري کلمبيا
سرخط خبرها: