امروز: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - 15 August 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

تولید روزانه یک تن پسماند عفونی و خطرناک در مراکز خصوصی همدان

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان بیان کرد: روزانه در حدود یک تن پسماند عفونی و خطرناک از مراکز خصوصی استان شامل مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌ها و دندانپزشکی‌ها تولید می‌شود.

‌به گزارش ایسنا،‌ عادل عربی در کارگروه مدیریت پسماند استان همدان، با بیان این مطلب افزود: به منظور ایجاد بستر مناسب برای ساماندهی وضعیت مدیریت پسماند تولیدی در این اماکن، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به شناسایی و فراخوان پیمانکاران ذیصلاح، اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: به همین منظور شرکت پیمانکاری که حداکثر امتیاز مربوطه را کسب کند به کارگروه استانی معرفی شده و پس از اخذ مجوزهای لازم نسبت به جمع‌آوری، انتقال و مدیریت(بی‌خطر سازی) پسماندهای پزشکی مربوطه در یک مرکز واحد اقدام خواهد کرد و این پسماندها بعد از بی‌خطرسازی در سایت پردازش و مدیریت زباله شهر همدان دفن می‌شود.

عربی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده چهار شیوه‌نامه مدیریت پسماندهای پزشکی، اجـرای ضـوابط و روش‌هـای مـدیریت اجرایـی پسـماندهای پزشـکی و پسـماندهای وابسـته بـرای کلیـه اشـخاص حقیقـی و حقـوقی کـه پسـماندهای پزشـکی را در هـر شـکلی تولیـد، تفکیـک، جداسـازی، جمـع‌آوری، دریافـت، ذخیره، حمل، تصفیه، دفع و یا مدیریت می‌کنند، الزامی است.

گفتنی است؛ دومین جلسه کارگروه استانی مدیریت پسماند استان همدان با موضوع بررسی پیشرفت طرح جامع مدیریت پسماند استان در دو ناحیه شمال، مرکز و جنوب و نیز تعیین تکلیف سایت نخاله‌های ساختمانی شهر همدان و موضوع رهاسازی زباله و نخاله در حاشیه راه‌های استان برگزار شد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش پیشرفت تهیه طرح جامع توسط شهرداری‌های همدان و ملایر به عنوان مجریان مدیریت پسماند دو ناحیه استان مقرر شد شهرداری همدان ظرف ۱۵ روز آینده نسبت به عقد قرارداد با شرکت مهندسان مشاور برگزیده اقدام و عملیات تهیه طرح جامع ناحیه شمال، مرکز استان در اسرع وقت آغاز شود.

در ضمن مصوب شد شهرداری ملایر نیز مراحل تهیه گزارش ارزیابی اثرات زیست‌محیطی محل پردازش و مدیریت پسماند ناحیه جنوب استان را تسریع کند.

در زمینه محل دفع نخاله‌های ساختمانی همدان هم مقرر شد شهرداری همدان با همکاری سایر دستگاه‌های متولی نسبت به تملک و آماده‌سازی محل جدید سایت مدیریت پسماندهای ساختمانی همدان اقدام و ساماندهی محل فعلی دفع نخاله‌های ساختمانی را با جدیت بیشتر دنبال کند.


انتهای پیام

منبع خبر (خبرگزاری ایسنا ) است و پایگاه خبرخوان اِلیـــــم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 50005959439 پیامک بفرمایید.
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه  محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و است.


+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.isna.ir/news/97022614990/تولید-روزانه-یک-تن-پسماند-عفونی-و-خطرناک-در-مراکز-خصوصی-همدان
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
پست ۲۳۰ كيلو ولتي شيرود با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید یارانه نقدی مرداد ماه ساعت ۲۴ فردا پنجشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود مدیر کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه: ۱۰۰ هکتار از مراتع دامنه‌های کوه‌ «پرآو» درآتش سوخت معاون پرستاری وزارت بهداشت: ۱۸ میلیون نفر در کشور دچار کم تحرکی و ۹ میلیون نفر دچار توده بدنی بالا هستند
سرخط خبرها: