امروز: پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - 16 August 2018
آخرین به روز رسانی : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

صدور سالانه دو و نیم میلیون نظریه کارشناسی در سازمان پزشکی قانونی

صدور سالانه دو و نیم میلیون نظریه کارشناسی در سازمان پزشکی قانونی

صدور سالانه دو و نیم میلیون نظریه کارشناسی در سازمان پزشکی قانونی

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به صدور سالانه دو و نیم میلیون نظریه کارشناسی در سازمان پزشکی قانونی، نظرات کارشناسی پزشکی قانونی را علیرغم سختی های فراوان و حجم گسترده کار صریح، دقیق و به موقع عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، دکتر عبدالرزاق برزگر در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به وضعیت سازمان پزشکی قانونی، اظهار کرد: با وجود آنکه اقدامات زیادی در خصوص جذب نیروی انسانی متخصص و تجهیزات فنی مراکز پزشکی قانونی صورت گرفته اما هنوز کمبودهای زیادی در این دو بخش داریم و این موضوع می تواند به کاهش کیفیت کار و خدمات و خروج نیروهای پزشکی از دستگاه منجر شود.

وی با اشاره به ارزیابی های صورت گرفته از سازمان در خصوص احترام به حقوق مراجعان و رسیدگی به مشکلات آنها، افزود: از آنجا که مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی معمولا متألم هستند، قرار گرفتن در فضای مناسب و دریافت خدمات مطلوب می تواند تنش و ناراحتی های آنها را کاهش دهد و به همین جهت توجه جدی ما در دستگاه معطوف به خدمت صادقانه، دقیق و موثر به شهروندان است.

 برزگر ادامه داد: این موضوع سبب شده پزشکی قانونی در بسیاری از استانها طبق ارزیابی های صورت گرفته رتبه اول را به لحاظ تکریم ارباب رجوع در میان سایر دستگاه ها کسب کند.

وی در ادامه با اشاره به شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و تأکیدات مقام معظم رهبری جهت کاهش وابستگی به خارج از کشور، گفت: از آنجا که بسیاری از تجهیزات و دستگاههای موجود در مراکز پزشکی قانونی کشور ساخت کشورهای بیگانه هستند ما در سال حمایت از کالای ایرانی تدابیری را اتخاذ نموده ایم تا طراحی و ساخت این لوازم در داخل کشور شروع و انشاالله این امر موجب کاهش وابستگی ما به خارج شود.

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور مجموعه عملکرد این سازمان را با توجه به کمبودها و مشکلات مطلوب ارزیابی و با اشاره به حادثه اخیر سقوط هواپیما در استان چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: پزشکی قانونی در حوادث غیر مترقبه که نمونه اش را سال گذشته در این استان شاهد بودیم همواره توانمند عمل کرده که این موضوع نشان از وفاق و همدلی میان مسئولان دارد.

احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری نیز در سخنانی نظرات کارشناسانه پزشکی قانونی را یکی از ارکان مهم اجرای عدالت در پروندهای کیفری و بعضاً حقوقی دانست.

وی همچنین حضور در صحنه های وقوع جرم، اثبات نسب، صدور جواز دفن و کشف علت تامه فوت را از دیگر وظایف این سازمان برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به وظایف خطیر پزشکی قانونی شایسته است پرسنل این سازمان و به ویژه پزشکان از امتیازات و یا حقوق متناسبی برخوردار باشند تا اشتیاق و انگیزه برای اشتغال و کار بیشتر در دستگاه افزایش یابد.

لازم به ذکر است در این مراسم، با حکم رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور علی سامانپور به عنوان مدیر کل جدید پزشکی قانونی استان معرفی و از زحمات منصور فیروزبخت تقدیر شد.

111-65

منبع خبر (قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران) است و پایگاه خبرخوان اِلیـــــم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی؛ بنابراین مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه  محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده کاربر است.


+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://dadiran.ir/Default.aspx?tabid=2351&articleType=ArticleView&articleId=85597
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
سفارت ايران دركابل حمله تروريستي به دانش آموزان را محكوم كرد در این حمله انتحاري که دیروز در کابل به وقوع پیوست ۴۸ دانش آموز کشته شدند
سرخط خبرها: