امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - 22 July 2018
آخرین به روز رسانی : ۳۱ تیر ۱۳۹۷

تحقق توسعه به همفکری همدلانه جامعه نیاز دارد

به گزارش ایرنا، محمود عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی حقوق شهروندی با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام اظهار کرد: شکل دادن تحول اساسی برای ایجاد آینده بهتر همه مردم به نگاه همدلانه و مشارکت جمعی نیاز دارد.
وی حق شهروندی را سنگ بنای توسعه ذکر کرد و افزود: به طور قطع اهداف توسعه گرایانه فقط در صورتی حصول می شوندکه تک تک افراد جامعه خود را جزیی از یک خانواده بزرگ بدانند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه اصول حقوق شهروندی همان حقوق بشر در چارچوب جغرافیایی جمهوری اسلامی است، گفت: دولت به این موضوع توجه ویژه داشته و ساز و کارهای آنرا فراهم کرده است.
عباسی تاکید کرد: دولت دوازدهم اعتقاد راسخ دارد که هم باید مردم با اصول حقوق شهروندی آشنا شوند و هم مسئولان موظفند برای تحقق آن گام بردارند.
وی شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مصادیق حقوق شهروندی ذکر کرد و افزود: شوراها تا کنون به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و برای ارتقا جایگاه آنها باید گام های بلندی برداشته شود.
وی یادآور شد: آموزش و ترویج حقوق شهروندی یک جریان دوسویه بین مردم و مسئولان است و در این زمینه شوراها به عنوان موسسات عمومی جایگاه ممتازی دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: حقوق شهروندی یکی از مولفه های اساسی مدیریت شهری در کنار فعالیت های عمرانی است.
احمد کرمی افزود: عدم توجه به حقوق شهروندی باعث می شود به اهداف مورد نظر خود در زمینه زندگی شهری نرسیم و در این زمینه لازم است مسائل اجتماعی مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: موفقیت در جلب مشارکت شهروندان در مباحث حوزه مدیریت شهری در راستای تحقق سرانه های مختلف ضروری است.
به گزارش ایرنا، در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام به بیان دیدگاه ها، فعالیت ها و مشکلات مربوط به تکمیل زیرساخت های لازم برای تحقق حقوق شهروندی در شهر ایلام پرداختند.
6032/6034

انتهای پیام /*

 

 

 

منبع خبر (خبرگزاری ایرنا) است و پایگاه خبرخوان اِلیـــــم در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره50005959439 پیامک بفرمایید.


+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82968370/
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468
وزیر تعاون: حفاظت از سبد معیشت مردم در اولویت قرار دارد ربیعی: افرادی که توانایی کسب درآمد ندارند، علاوه بر دریافت سبدغذایی از ۷۰ درصد حداقل دستمزد سالانه بهره مند خواهند شد وزیر تعاون: باقیمانده مسکن های مهر را به نهادهای حمایتی واگذار می کنیم ربیعی: نرخ بیکاری ۱۲ و یک دهم درصد است که ۴ دهم درصد بهتر از سال گذشته شده است
سرخط خبرها: